2019. január 14-én az ADRA és a Kelet-Magyarországi Speciális Mentő Egyesület közösen gyakorolta a jégről-mentés technikáját a nyíregyházi tűzoltók szolgálatban lévő csoportjával, akik három tűzoltószerrel vettek részt az eseményen. A gyakorlatot megelőzően rövid oktatást kaptak a részt vevők a jégről mentés szabályairól, a mentett személy ellátásáról. A gyakorlat érdekessége az volt, hogy az enyhe időjárás miatt az olvadó jégfelszínen történt a szimuláció. A 8 cm-es jég elméletileg ugyan elbír egy embercsoportot, ám a hízásban lévő jég erősebb, míg az olvadó jég törékenyebb, kevésbé terhelhető, ráadásul táblásan törik (a letört tábla visszafordul, és a bajba jutott nem feltétlen tud a felszínre jutni), így veszélyesebb is. Balesetek is nagyobb eséllyel alakulnak ki olvadó jégen, és a mentés is nagyobb kihívást jelent ilyenkor.
A résztvevők különféle mentőeszközökkel gyakorolták a megközelítést és a kiemelést, illetve volt lehetőség jég alatt rekedt búvár számára önmentési technika gyakorlására is: késsel a jégpáncélt alulról kifúrva, a légzőcsövet kidugva a levegő kifogyása esetén is megelőzhető a fulladás.
2009. December 03.
Az idei nyírségi viharkár bekövetkezte után az ADRA Alapítvány folyamatosan megoldást keresett a leghatékonyabb segítségnyújtásra. Pályázat útján az Alapítvány 10 000 USD-t tudott lehívni az ADRA nemzetközi katasztrófa alapjából, amibõl egy meghatározott településen jelentõs helyreállítási munkálatokat lehetett elvégezni. Az érintett 33 település közül egy rendkívül szegény település, Demecser-Borzsova tanya került az alapítvány látókörébe.