A tavalyi évben számos tervezett program elmaradt, melyet az évre terveztünk az ADRA Alapítvány szervezésében. Sajnos a koronavírus világjárvány miatt a szakemberek számára tervezett tréningjeink is elmaradtak, azonban az idén tavasszal, még a 3. hullám előtt sikerült némileg behoznunk a lemaradást. A Dunakanyari Család- és Gyermekvédelmi Központ 13 munkatársa számára sikerült megszerveznünk egy 4 napos közösségépítő és konfliktuskezelő módszer átadásáról szóló tréninget, mely a résztvevők nagy arányú átoltottsága miatt személyes jelenléttel is megoldható volt. A módszer átadása szempontjából kulcsfontosságú gyakorlatok nehezen lettek volna kivitelezhetők online formában, így nagyon hálásak vagyunk Istennek, hogy létre jöhetett a tréning hagyományos formában.
A tréning résztvevői a Dunakanyar területén lévő iskolákban és óvodákban dolgoznak szociális segítőként, illetve járnak el család- és gyermekjóléti ügyekben. Gyermek és felnőtt közösségekben dolgozva gyakran szembesülnek azzal, hogy bizonyos feszültségek miatt nehéz az előrelépés, illetve a helyi közösségek számára szükséges a fejlesztés biztosítása. A kör módszerrel mind a közösségi konfliktusok kezelésére, mind pedig pl. olyan helyzetek gördülékeny megoldása, mint egy új tag befogadása, veszteség kezelésére adhatnak megfelelő választ a helyi szakemberek.
Az intézménnyel már korábban is jó kapcsolatot ápolt az Alapítvány és a jövőben – amennyiben a járványhelyzet megengedi majd -, további szakemberek képzésére is lehetőség nyílik majd.
2020. Október 15.
Hogyan alkalmazzuk az alapszintű újraélesztés lépéseit a világjárvány idején? Vajon szükséges-e, hogy felülírjuk a protokollt, és kihagyjuk a befújásos lélegeztetés fázisát?