Felzárkózó települések program Kovácsvágáson

 

Fejlesztés, Szerző:Sitkei Zoltán - November 15. 131

Felzárkózó települések program Kovácsvágáson

2024. szeptember 9. napján a Felzárkózó települések programot megvalósító konzorcium vezetőjétől, a Magyar Máltai Szeretetszolgálattól hivatalos tájékoztatást kaptunk, hogy október elsejétől a programba új települések lépnek be. A korábbiakban az ADRA Alapítvány pályázati úton nyerte el a megvalósítás lehetőségét a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kovácsvágáson, amely település szerepel az idén induló jelenlét program kedvezményezettjei között.

Az elmúlt hetekben megtörtént a Jelenlét Pont vezető és munkatárs kiválasztása, a helyi önkormányzattal történt kapcsolatfelvétel. December végéig számos szakmai dokumentumot kell elkészíteni, Jelenlét Pontnak alkalmas épületet kell találni, hogy a jövő évben a bojtihoz hasonló fejlesztési munka induljon be a településen. Ebben az évben azon fogunk dolgozni, hogy ugyanolyan magas szakmai színvonalon tudjunk itt is segíteni az embereknek, mint a hajdú-bihari településen.

A választás a pályázat beadásakor azért esett erre a településre, mert a környéken jelentős hatást gyakorolva működik a bózsvai Bibliatábor. Az intézmény közelsége, ismertsége egyfajta beágyazódást biztosított az ADRÁnak és az intézmények közötti együttműködés is fontos szempontként szerepelt, valamint a helyi szakemberekkel való kapcsolat.

2024. szeptember 9. napján a konzorcium vezető Magyar Máltai Szeretetszolgálat arról tájékoztatott, hogy október 1. napján – 59 másik településsel együtt – indulhat meg a jelenlét program Kovácsvágáson. Az első és talán legnagyobb kihívást jelentett a megfelelő szakemberek megtalálása, hiszen a közösségekben véghezvitt fejlesztő munka szempontjából a legkritikusabb a szakértelem és a tapasztalat a munkatársak részéről. A kiválasztás folyamata elég gyorsan haladt, így október 15. napjától munkába álltak munkatársaink.

2024. december 31. napjáig un. mérföldköveket kell teljesítenünk a fejlesztés első lépéseiként, melyből az egyiket már sikeresen teljesítettük: együttműködési megállapodást sikerült kötni a helyi önkormányzattal. A másik, meglehetősen fontos pont a településdiagnózis felállítása, mely a helyi lakosokkal, intézmények vezetőivel történő kapcsolatfelvétel alapján érkezett információk, valamint a településsel kapcsolatos statisztikai adatok rendszerezéséből születő szakmai dokumentum, ami meghatározza a jövőbeni fejlesztési területeket.

Bízunk abban, hogy Isten vezetésével Kovácsvágáson is magas színvonalú szakmai munkát tudunk végezni, mely a helyi közösség javát szolgálja majd.


 

Keresés

Támogatás

Kapcsolódó hírek

Fejlesztés

ADRA Tábor 2023

2023. Szeptember 25.

Akcióban az ADRA
2021. Szeptember 13.
ADRA nap Óbudán
2018. Március 19.