A magyarországi ADRA az ADRA Ausztriával közös összefogásban egy nagyszabású élelmezési projektet indított el Közép-Szomália Galmudug és Banadir régiójában ez év októberétõl december végéig. Ennek eredményeként 370 menekült család részesülhetett élelmiszer-ellátásban (rizs, bab, liszt, növényi olaj).
Miként arról korábban hírt adtunk, egészségügyi berendezéseket, bútorzatot és más kórházi kellékeket tartalmazó szállítmány indult 2010. május 5-én Kárpátaljára, a beregszászi kórházba. A szállítmány a határátlépéssel, vámolással kapcsolatos hosszas, bonyodalmas procedúrák után május 6-án, csütörtök délután annak rendje és módja szerint célhoz ért a Beregszászi Járási Kórházban.
Néha nagyon kevesen múlik az, hogy gyermekeket emeljenek ki olyan családokból, ahol súlyos helyzet alakul ki. Ezt sikerült elkerülni egy tárgyi adománnyal.
A 2010. május 17-tõl országszerte kialakult rendkívüli idõjárási helyzetben az ADRA (Adventista Fejlesztési és Segély Alapítvány) a Kelet-Magyarországi Speciális Mentõkkel, a Baptista Szeretetszolgálattal és a Rescue24 Mentõcsapattal együtt segélycsomagokat osztott a Sátoraljaújhelyen élõ kitelepítetteknek.
A haiti földrengést túlélõ gyerekek folyamatosan szenvednek a fizikai és pszichikai sérülésektõl, melyet a jelenleg is fennálló krízis okozott, és ez nagyon megnehezíti a nemzet legfiatalabb polgárainak gyógyulását. Erre a problémára válaszolt az ADRA egy gyermek-központ létrehozásával, amely segít a haiti gyerekeknek, hogy gyógyulásuk megkezdõdhessen. Az UNICEF szerint a földrengés által érintett 3 millió haiti között több mint egy millió gyerek található.
Az orvosi ellátás, a gyógyszerek és a felszerelés hiánya jelenti a legnagyobb kihívást a földrengés-sújtotta Port-au-Princeben, tizenegy nappal azután, hogy több mint 111.000 ember meghalt és több ezren megsebesültek a modern idõk legszörnyûbb katasztrófájában – jelentette az ADRA. Az ADRA munkatársai szerint, akik a szervezet munkáját irányítják a haiti fõvárosban, az orvosi létesítményeknek még mindig nagy szükségük van gyógyászati eszközökre, különösen sebészeti eszközökre, mint pl.
Nagyszabású oltási és HIV-megelõzõ program van folyamatban Haitin annak érdekében, hogy Port-au-Prince egyik táborában, amelyben több mint 20.000 fedél nélkül maradt ember él, minimalizálják a járványok terjedését – jelentette az ADRA. „Olyan helyeken, ahol az emberek ennyire közel élnek egymáshoz, rendkívül magas a fertõzõ betegségek terjedésének a veszélye” – mondja Sandra Golles, az ADRA Haitin mûködõ Vészhelyzetkezelõ Központjának egészségügyi koordinátora.
Gyerekek, nõk és férfiak tízezrei, akiket a Haitiben, Port-au-Prince-ben földrengés sújtott 2010. január 12-én most az utcákon és összetákolt táborokban élnek. Sokan közülük családtagjaikat gyászolják, akik a katasztrófában haltak meg, mások még reménykednek abban, hogy megtalálják családtagjaikat és barátaikat. Az embereknek minden elképzelhetõ dologra szükségük van – mondja John Torres, az ADRA International médiaszakértõje, aki jelenleg is a helyszínen tartózkodik.
Nagy mennyiségû élelmiszer-szállítmány van útban Haiti felé, hogy ételt biztosítson több mint 2 millió embernek Port-au-Prince leginkább érintett területein – jelentette az ADRA. Az ADRA 1700 élelmiszer-csomagot fog kiosztani, ami számításai szerint 10.200 fõ ellátására lesz elegendõ. Minden csomag 25 kg rizst tartalmaz, ami hat embernek elég néhány napra.
A halálos, 8.8-as erõsségû földrengést követõen, ami a valaha feljegyzett rengések egyik legerõsebbje, dél-közép-Chile leginkább érintett területein egyre inkább megjelenik a humanitárius krízis - jelentette az ADRA, aki együttmûködik a katasztrófára reagáló hatóságokkal, hogy segítséget nyújtsanak. A Chilei Nemzeti Katasztrófavédelmi és Információs Iroda (ONEMI) arra kérte fel az ADRA-t, hogy segítsen azonnal élelmiszer és víz osztásával.
2020. Január 08.
Több mint 1000 doboznyi ajándékot osztottunk szét rászorulók között.