2012-ben az ADRA Táborba érkezõ gyerekek és önkéntesek arcán több volt a mosoly, szívükben az öröm, mint valaha. A gyereksereg idén is több településrõl érkezett: Karcagról, Tiborszállásról, Dunaújvárosból, Gyõrbõl, Pécelrõl, Budapest és környékérõl és Nágocsról. Nagy örömünkre szolgált, hogy elsõ alkalommal a határon túli Beregszászról (Kárpátalja) is fogadhattunk magyar ajkú gyerekeket. Ebben az évben is nagy lelkesedéssel érkezett a norvég fiatalokból álló 11 fõs támogató csoport Magyarországra, az Utekontakten Nittedal. Felbecsülhetetlen az a lelkület, amellyel egész évben adományokat gyûjtenek a táborunk javára.
2019.04.14. napján a Vértesbe látogattunk fejlesztési programunkkal, hogy leteszteljük, mennyire ismerik az emberek az újraélesztés protokollját.
Az ENSZ Migrációs Szervezetével (UN IOM) közösen létrehozott program meghosszabbításra került 2023. március végéig
Gyors segítségnyújtás az ázsiai szökõár áldozatainak A Nemzetközi ADRA (Adventist Development and Relief Agency International) Sri Lanka-i irodája, és a sri lankai Egészségügyi Minisztérium felkérésére 2005. január 7-én indult Sri Lanka keleti partjára az az egészségügyi csoport, mely Amparába kapott megbízást, hogy két helyi menekülttáborban végezzen egészségügyi ellátást a tsunami áldozatainak megsegítésére.
Az "Élő víz" fejlesztési program keretében újabb kutakat sikerült fúrni a kárpátaljai ADRA irodával együttműködésben.
A Békés megyei Kunágota általános iskolája fogadta be fejlesztési programunkat, ahol a diákok képzése kezdődött meg.
Hogyan alkalmazzuk az alapszintű újraélesztés lépéseit a világjárvány idején? Vajon szükséges-e, hogy felülírjuk a protokollt, és kihagyjuk a befújásos lélegeztetés fázisát?
Egy székesfehérvári iskola 30 menekült gyermeket fogadott be. Az ő oktatásukat támogattuk.
A szeptemberi árvízvédelmi munkákból is kivettük a részünket!
Január 15.